Nowy Obniżka!

CAME BX243 zestaw automatyki do bramy przesuwnej do 300kg, 24 V D.C.

Nowy

CAME BX243 zestaw automatyki do bramy przesuwnej do 300kg

24 V D.C. - 170W samoblokujący siłownik elektromechaniczny. Posiada wbudowaną płytę sterującą z dekoderem radiowym, funkcję stop oraz wejście na dwie linie fotokomórek. Wyposażony w regulację prędkości otwierania i zamykania oraz regulację prędkości hamowania.

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

1 307,79 zł

-24%

1 720,77 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Weight20

Więcej informacji

CAME

40 lat doświadczenia. Od 1972 roku, czyli od momentu powstania firmy, Came Cancelli Automatici, oprócz rozwoju systemów automatyki domowej oraz systemów antywłamaniowych, produkuje najszerszą gamę automatyki do bram rezydencjalnych i przemysłowych, automatyki do parkingów i kontroli dostępów. Obecnie firma, nastawiona na nieustanną innowację i ostrożne nabywanie nowych marek i specjalizacji, dysponuje gruntownym doświadczeniem w zakresie całkowitej kontroli domu (automatyka - systemy antywłamaniowe - automatyka domowa), w zakresie systemów do rozległych obszarów skupisk ludzi, w zakresie zarządzania obszarami miejskimi i przestrzeniami publicznymi, oferując zintegrowane rozwiązania dostosowane do wszelkich wymogów przepisowych oraz monitorowanie przepływu i dostępu.

Dzięki niezwykłej elastyczności, integracji i adaptacji swoich urządzeń firma Came przeszła od prostego układu napędowego do bram do rozwiniętej i globalnej koncepcji automatyki, która jest w stanie koordynować wszystko to, co można zautomatyzować w domu i poza jego murami, w pracy oraz w różnorodnych obszarach miejskich lub obszarach skupisk ludzi. Wszystkie urządzenia napędowe zostały opracowane z myślą o ludziach, aby poprawić i ułatwić ich codzienne życie. A także, aby zapewnić dobrą jakość życia, w którym dzięki rozwiązaniom, prostocie, wygodzie i swobodzie ruchu znikają wszelkie przeszkody. W naszej działalności bierzemy również pod uwagę problemy osób starszych i niepełnosprawnych.

 

 

CAME BX243 zestaw automatyki do bramy przesuwnej do 300kg: 24 V D.C. - 170W samoblokujący siłownik elektromechaniczny. Posiada wbudowaną płytę sterującą z dekoderem radiowym, funkcję stop oraz wejście na dwie linie fotokomórek. Wyposażony w regulację prędkości otwierania i zamykania oraz regulację prędkości hamowania. 

 

BX243- technologia w zwartej formie. Przetestowany na zgodność z normami europejskimi. BX243 jest nowym kompletnym siłownikiem do bram przesuwnych, zaprojektowanym do zastosowania w indywidualnych obiektach mieszkalnych. Innowacyjny motoreduktor pozwalający na wykonanie instalacji zawsze zgodnych z parametrami podanymi przez aktualnie obowiązujące normy. Produkt zapewnia użytkownikowi niezawodność, trwałość i spokój.

Baterie wewnętrzne. BX243 jest przygotowany do umieszczenia wewnątrz pomocniczych baterii, do awaryjnego funkcjonowania, gdy zabraknie napięcia w gniazdku.

Technologia enkodera. Motoreduktor wyposażony jest w elektroniczną kontrolę ruchu bramy, bezpieczną i stałą, dla maksymalnego zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa użytkownika.

Zintegrowane wyłączniki krańcowe. BX243 zarządza ruchem bramy poprzez wyłączniki krańcowe wbudowane i zabezpieczone w zespole motoreduktora. Wystarczy wykonać pierwszą regulację w fazie instalowania i kolejne regulacje nie będą już konieczne.

Elektronika na 24V siłownika BX243 może być zintegrowania z kartą LB90, która w razie zaniku zasilania, uaktywnia awaryjne baterie, umieszczone wewnątrz tego zespołu.

 

FUNKCJE GŁÓWNE:

Oprócz standardowych funkcji sterujących i zabezpieczających, nowa płyta udostępnia funkcje zwiększające kontrolę nad bramą i optymalizujące jej pracę:

-samokodowanie pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem

-amperometryczne wykrywanie przeszkód

-zatrzymanie ruchu bramy za pomocą pilota

-zabezpieczenie nieruchomej bramy, komendy otwórz/zamknij są ignorowane, jeżeli w świetle bramy znajduje się przeszkoda

 

 

Certyfikowane bezpieczeństwo:

Rozwiązanie dla bram przesuwnych o ciężarze do 300 kg i do 8,5 m długości. Intensywna praca zapewniona przez silnik 24 V DC. Idealne do zastosowania w obiektach mieszkaniowych.

 

Zalety:

-zintegrowana płyta sterująca;

-diody sygnalizacyjne LED na płycie elektronicznej dla ułatwienia diagnostyki funkcji siłownika;

-uproszczenie instalacji dzięki połączeniu poprzez jeden kabel trójprzewodowy i płycie sterującą w poziomej pozycji;

-zintegrowane wyłączniki krańcowe znajdujące się wewnątrz zespołu siłownika.

 

Zalety urządzeń elektronicznych pracujących przy napięciu 24V:

-braki w dostawie prądu. Elektronika sterująca automatycznie wykrywa przerwanie dopływu prądu i wykorzystując akumulator uruchamia działanie w trybie awaryjnym;

-intensywne użytkowanie. Niskonapięciowy siłownik zapewnia optymalne działanie także przy intensywnym użytkowaniu;

-funkcja wykrywania przeszkód. Specjalny obwód elektroniczny nieustannie kontroluje działanie automatyki i powoduje jej zatrzymanie lub zmianę kierunku ruchu w razie zetknięcia się z jakąkolwiek przeszkodą.

 

 

Dane techniczne siłownika:

model: BX243

max waga bramy: 300kg

max. długość skrzydła: 8,5m

stopień zabezpieczenia: IP54

zasilanie: 230V 50/60Hz

zasilanie silnika:  24 V D.C.

pobór prądu silnika: 7A max.

moc max. silnika: 170W

prędkość przesuwu: 12m/min.

cykl pracy: praca intensywna

siła uciągu: 300N

temp. pracy: -20st. C +55st. C max.

 

 

W skład zestawu wchodzą:

-BX243 24V siłownik x 1szt.

-AF43S karta częstotliwości x 1szt.

-TOP-432EV pilot dwukanałowy x 2szt.

-elementy do montażu

-instrukcja obsługi w języku  polskim

-karta gwarancyjna

30 other products in the same category: